Spoštovani starši!

Vlada Republike Slovenije je sprejela odločitev za postopno odpiranje vrtcev in šol. V skladu s priporočili MIZŠ, NIJZ in ZRSŠ, vas seznanjamo z organizacijo dela ob odprtju šole za učence od 1. do 3. razreda.

1. PRIHOD V ŠOLO OD PONEDELJKA, 18. 5. 2020

• Za prihod v šolo priporočajo hojo ali individualni prevoz.
  • Učenci, ki so vključeni v jutranje varstvo, prihajajo v šolo ob uri, ki ste jo navedli ob prijavi.
  • Šolski prevoz bo organiziran samo z eno vožnjo. Zjutraj bo samo prva vožnja po ustaljenem voznem redu. Učenci vozači morajo imeti na avtobusu maske.
  • Vsi ostali učenci pridejo v šolo med 7.15 in 7.30. Šola bo sicer zaklenjena.
  • Pri vhodu v šolo bo učence sprejela odrasla oseba.
  • V šolo vstopajo učenci v varni medsebojni razdalji 1,5 m.
  • Pri vhodu v šolo si morajo učenci roke razkužiti z razkužilom.
  • Garderobne omarice bodo do konca šolskega leta odklenjene.
  • Učenci prihajajo v šolo oblečeni v športna oblačila.
  • V šolo prihajajo samo zdravi učenci. Starši lahko izjavo o zdravstvenem stanju otrok, oddajo razrednikom po e-pošti že pred prihodom v šolo. Izjavo lahko prinesejo tudi prvi dan s seboj. Podpisana izjava je zaradi zagotavljanja varnega okolja, obvezna.

2. POUK IN ŠOLSKE POTREBŠČINE

• Pouk bo potekal v skupinah do 15 učencev.
  • Učenci prinesejo prvi dan s sabo vse šolske potrebščine. Do konca šolskega leta jih bodo pustili v šoli.
  • Učenci prinesejo tudi vse izposojene knjige iz šolske knjižnice. Oddajo jih razredniku.
  • Vsi morajo imeti šolske copate.
  • Učenci naj prihajajo v šolo v športnih oblačilih. Oblečeni naj bodo večplastno. V vrečki naj imajo rezervna oblačila, ki jih bodo hranili v svoji omari.
  • Priporočamo, da imajo s seboj plastenko z vodo in sredstvo za zaščito pred soncem.
  • Vsi učenci začnejo vsak dan pouk ob 7.30 in ga zaključijo ob 11.55 oz. ob 12.40.

3. ODHOD DOMOV IN ORGANIZACIJA PODALJŠANEGA BIVANJA

• Odvoz otrok s šolskim avtobusom bo samo ob 13.15, z eno vožnjo po ustaljenem voznem redu.
  • Podaljšano bivanje smo organizirali glede na prijave. Učenci vas bodo ob prijavljeni uri odhoda čakali pred šolo.

Veselimo se ponovnega srečanja in vas lepo pozdravljamo.
Učitelji POŠ Pristava