OBVESTILO

Osnovnim šolam je omogočena vrnitev v običajni vzgojno-izobraževalni urnik dela.
Osnovno vodilo ostaja, da v šolo pridejo samo zdravi učenci.

• S ponedeljkom, 1. 6., se pouk v prvi triadi, v 4., 5. in 9. razredu ponovno izvaja v šoli v obsegu običajno velikega oddelka po urniku, ki je veljal do 13. marca 2020.

• Ob nadaljnji ugodni epidemiološki sliki se v sredo, s 3. 6., šolska vrata ponovno odprejo še za učence 6., 7. in 8. razredov.
  • Priporočamo, da učenci prihajajo v šolo peš ali z individualnim prevozom s strani staršev.

• Šolski prevoz bo organiziran po običajnem voznem redu s 1. in 2. vožnjo.
  • Učenci vozači morajo nositi na avtobusu zaščitne maske in spoštovati ostala pravila NIJZ.
  • Vsi učenci začnejo s poukom ob 7.30, zato pridejo v šolo med 7.10 in 7.25.

•  Pred in po tem času bo šola zaklenjena.
  • Starši oddajo in sprejmejo učence pred vhodom v šolo.
  • Pri vhodu v šolo bo učence sprejel dežurni učitelj.
  • V šolo vstopajo učenci v varni medsebojni razdalji 1,5 m.
  • Pri vhodu v šolo si morajo učenci roke razkužiti z razkužilom.
  • Garderobne omarice bodo do konca šolskega leta odklenjene.
  • Še vedno ostaja ključno odgovorno spoštovanje higienskih in preventivnih ukrepov, posebej zagotavljanja zadostne fizične distance.

• Vse šolske potrebščine prvi dan učenci prinesejo s seboj in jih pustijo v šoli do konca šolskega leta.

Lepo vas pozdravljava in se veseliva ponovnega srečanja.

Erna Kolar  in Sašo Oberski