V četrtek, 7. 11. 2019, nas je na POŠ Pristava pri Mestinju v dopoldanskih urah presenetil dim, ki je naznanjal evakuacijo. Učenci, otroci iz vrtca in vsi zaposleni smo poskušali v čim krajšem času zapustiti šolske prostore in se zbrati na zbirnem mestu na igrišču. Pozdravila sta nas poveljnik PGD Pristava pri Mestinju, gospod Darko Guzej in Stanko Drofenik, ki sta nam podala kar nekaj koristnih informacij v zvezi z evakuacijo. V manjših skupinah smo se nato odpravili na parkirišče, kjer so imeli prostovoljni gasilci za učence pripravljene štiri zanimive postaje, skozi katere so najmlajši spoznali, kako raznoliko je delo gasilcev. Polni čudovitih vtisov in novih izkušenj smo se nato odpravili v gasilske prostore, kjer nas je čakalo sladko presenečenje.

Hvaležni smo prostovoljnemu gasilskemu društvu Pristava pri Mestinju, ki nam vsako leto znova postreže z zanimivo in poučno predstavitvijo.

Foto: Katja Poharc