Kot že vrsto let, je tudi letos Občina Podčetrtek omogočila izvedbo programa Jumicar.

Program Jumicar otroke poučuje, kako se vesti v prometnem okolju v vlogi voznika in doživljati dogodke na način, kot jih opaža in zaznava voznik v pravem prometu.

Otroci so se preizkusili v vožnji z mini avtomobilčki, ki imajo prave bencinske motorje. Mini avtomobilček vsebuje vse elemente pravega vozila od varnostnega pasu, zavornega pedala in pedala za plin.

Prvo šolsko uro smo se zbrali na šolskem igrišču OŠ Podčetrtek in skupaj ponovili teorijo, ki se povezuje s prometnimi znaki in predpisi.

Na srečo nam vreme ni ponagajalo, saj je bil dan brez dežja in učenci 4. in 5. razredov matične in podružnične šole so uživali v vožnji.