V torek, 8. 10. 2024, smo se učenci 2. a, 2. b in 2. c razreda skupaj z učiteljicami odpravili v Rogatec na dvorec Strmol. Izvedli smo prvi naravoslovni dan z naslovom Moj dedek rokodelec. Po malici na prostem, v lepem jesenskem jutru, smo dan na gradu začeli z zanimivimi ustvarjalnimi delavnicami. Naši spretni prstki so začutili različne materiale: glino, iz katere so izdelali magnetek, steklo, na katerega so slikali in celo »ličje koruze«, iz katerega so pletli zapestnice. Po končanih delavnicah je sledil kratek odmor, potem pa odkrivanje zanimivosti  dvorca. Z veliko mero radovednosti smo se vzpenjali po grajskih stopnicah in se sprehodili skozi črno kuhinjo, si ogledali lepo okrašene dvorane, baročni salon, knjižnico Branka Hofmana, zbirko likovne umetnosti in na koncu na skrivnem podstrešju razstavo »Kuharica« ali kako so kuhale gospodinje nekoč. Pomembno za nas pa je bilo tudi druženje vrstnikov matične in podružnične šole. Bili smo veseli, zadovoljni in se z lepimi vtisi odpeljali proti šoli.

Zapisala: Darja Žlender

Fotografije: Karolina Cep, Renata Mastnak