V okviru nacionalnega projekta »Rastem s knjigo« je naše sedmošolce obiskala knjižničarka Natalija, ki svoje delo opravlja v splošni knjižnici Šmarje pri Jelšah. Učencem je predstavila projekt spodbujanja bralne kulture, s katerim skušamo osnovnošolce motivirati za branje mladinskega leposlovja slovenskih avtorjev ter jih spodbuditi k obiskovanju splošnih knjižnic. Prav tako je knjižničarka učencem predstavila vzajemni bibliografski sistem COBISS.

Ob koncu poučnega druženja so učenci prejeli v dar knjigo slovenske mladinske pisateljice Irene Androjna, Modri otok. Učenci bodo knjigo prebrali za domače branje, meseca aprila pa se bodo v splošni knjižnici Šmarje pri Jelšah udeležili srečanja s pisateljico.