Na letošnjem festivalu Vina in čokolade, ki ga že devetič organizira Turizem Podčetrtek, Bistrica ob Sotli in Kozje, GIZ, so se na svoji čokoladno-turistični stojnici predstavljali tudi učenci izbirnega predmeta Turistična vzgoja. Za predstavitev kraja in predvsem lokalne šole so pripravili dve nagradni igri ter sladke in zabavne zanimivosti. Številni udeleženci so lahko svoje znanje preverili z vprašanji pri kvizu iz kar šestih predmetnih področij ali pa se lotili sestavljanja fotografij čokoladnih dobrot. Turistična stojnica je ponujala številne čokoladne sladice, ki so jih učenci pripravili sami. Kot dodatni in med obiskovalci odlično sprejeti popestritvi sta se izkazala velik foto okvir, ki je ponujal možnost ustvarjanja zanimivih portretov, in mini raziskava o priljubljenosti različnih čokolad, kjer je slavila mlečna čokolada.

Učenci Turistične vzgoje so poleg predstavitve na stojnici prevzeli vlogo mladih “mentorjev” učencev 4. razreda, ki obiskujejo interesno dejavnost Turizem. Oboji so se s komunikativnostjo in vsemi ostalimi vrlinami turističnih predstavnikov dobro izkazali. Izkoristili so tudi edinstvene priložnosti za nastop v živo na glasbenem odru, soustvarjanje prispevka za televizijo in srečanje z znanimi osebnostmi. Ob pripravah na turistično predstavitev so se učenci učili sodelovanja in spodbujali kreativnost, spoznavali so turistično ponudbo in razvoj domačega kraja ter s svojim delom prispevali k spoštovanju turistične usmeritve in dogajanja v lokalnem območju.

Zahvaljujemo se Čokoladnici Syncerus in Baru MM ter Turizmu Podčetrtek, Bistrica ob Sotli in Kozje za sponzorstvo ter vsem, ki so nas obiskali na naši stojnici.